Microsoft 365 Temel Aboneliği Nedir? | Win 10 key, Windows 11 fiyat, Office 365 PintiPin
Anasayfa / Blog / Microsoft 365 Temel Aboneliği Nedir?

Microsoft 365 Temel Aboneliği Nedir?

Okuma süresi Okuma süresi : 6

Kullanıcılar için ve özellikle işletme sahipleri için sunulan abonelik planlarından birisi de Microsoft 365 temel aboneliği olarak öne çıkmaktadır. Microsoft’un çeşitli uygulamalarını içermesiyle abonelik paketi ilgileri üzerine çekiyor.

Özellikle uygulamalar sayesinde işletme sahipleri işlerini daha profesyonel koşullar dahilinde yapabilirler. Günümüzde ev kullanıcıları tarafından da tercih edilmesiyle öne çıkan abonelik birçok avantajı sunmasıyla da fırsatlar sağlıyor.

Avantajların fazla olmasında özellikle sunum yapma, belge hazırlama, belge düzenleme, slayt hazırlama gibi farklı nitelikleri bulunuyor. Bu niteliklerin hepsini tek bir çatı altında abonelik paketini satın aldıktan sonra kullanabilirsiniz. Bu sayede birçok işinizi hızlı ve kolay bir şekilde Microsoft 365 üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Microsoft 365 Temel Aboneliği Ne İşe Yarar?

Belge düzenleme, sunum hazırlama, depolama, slayt, içerik yönetimi, iş süreçleri otomasyonu gibi birçok alanda abonelik paketi işe yaramaktadır. Abonelik paketinin kullanımı ve satın alma süreci son derece basittir. Kolay bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirerek siz de birçok özelliği bünyesinde barındıran abonelik paketine sahip olabilirsiniz.

Abonelik paketine sahip olarak kullanıcılar birçok işlerini daha profesyonel koşullar dahilinde Microsoft üzerinden yapabilecektir. Microsoft üzerinden işlemlerinizi hızlı ve ayrıcalıklı bir şekilde yapma olanağını sağlamasıyla abonelik paketi günümüzün en fazla tercih edilenleri arasında bulunuyor. Güncellemeleriyle ve destek bileşenleriyle de kullanıcılara farklı avantajlardan yararlanma olanağı sunar.

Microsoft 365 Temel Aboneliği Avantajları Nelerdir?

Birçok avantajı bünyesinde barındırmasıyla Microsoft 365 aboneliği kullanıcılara ve işletmelere birçok ayrıcalık sunuyor. Her şeyden önce birçok uygulamaya tek bir çatı üzerinden erişim olanağı sağlaması en büyük avantajıdır.

İşletmelerin daha profesyonel standartlarda işlemlerini yapmalarına olanak sağlaması ve bu konuda ayrıcalıklar sağlaması temel abonelik paketinin önemli yanları arasında bulunuyor. Belge düzenleme, elektronik tablolar oluşturma, veri tabanı oluşturma, slaytlar oluşturma, animasyonlar yapma, grafikler düzenleme gibi konularda da temel abonelik paketi fırsatlar sağlıyor.

Aynı zamanda ekonomik bir paket olması da gene kullanıcılara büyük fırsatlar sağlamasında önemli rol oynayan unsurlar arasında bulunuyor. Abonelik paketini hem işletmeler hem de ev kullanıcıları satın alabiliyorlar.

Microsoft 365 Temel Aboneliği Uygulamaları Nelerdir?

Söz konusu uygulamalar olduğunda Microsoft 365 tarafından temel abonelik paketi birçok uygulamayı içeriyor. Bu uygulamalar işlerinizi daha profesyonel yapmanızı sağlamanın yanı sıra gelişmiş destek bileşenleriyle de ön plana çıkar.

Uygulamalar aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Microsoft Word,
 • Microsoft Excel,
 • Microsoft PowerPoint,
 • Outlook,
 • Access,
 • Publisher,
 • Exchange Online,
 • Microsoft Teams,
 • SharePoint,
 • One-Drive,
 • E-posta

Gibi uygulamaları içeriyor. Uygulamaları kullanarak birçok işinizi daha iyi bir şekilde yapabilirsiniz. Gelişmiş özelliklere sahip olması temel aboneliğin avantajları arasında bulunuyor.

Yukarıdaki uygulamaların tamamına abonelik paketini satın alarak erişim sağlayabilecek ve işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabileceksiniz. Böylelikle yukarıdaki uygulamaları kullanarak kullanıcılar belge düzenleme, tablolar oluşturma, Access üzerinden verileri düzenleme gibi işlemlerini yapabiliyorlar.

Microsoft 365 Temel Aboneliği Word

En fazla kullanılan Microsoft 365 abonelik uygulamaları arasında Word ön plana çıkmaktadır. Word uygulaması üzerinden belge düzenleme, belgeler oluşturma, yeni metin belgesi oluşturma, kenar oluşturma, satır aralıkların ayarlama gibi işlemlerini yapabiliyorlar. Sayfa düzeni ve biçimlendirme gibi işlerinizi de gene Word üzerinden yapabileceksiniz. Bunun yanında yazım ve dil bilgisi gibi kontrolleri de kullanıcılar yapabiliyorlar.

İç bağlantılar, dipnotlar oluşturma, tez yazım, referanslar ekleme gibi işlemlerinizi de gene temel abonelik üzerinden word uygulaması vasıtasıyla yapabilirsiniz. Tablolar oluşturma ve düzenleme alanında da word uygulaması kullanıcılarına birçok avantajı sunmasıyla ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor.

Microsoft 365 Temel Aboneliği Excel

Elektronik düzeyde tablolar oluşturma, grafikler oluşturma gibi alanlarda excel birçok avantajı bünyesinde barındırıyor. Temel abonelik paketi içinde en fazla kullanılan aboneliklerinden birisi olması excel paketinin önemli yanları arasında bulunuyor. Excel paketi veri bağlantıları ve dış veri alımı gibi işlemlerinizi de yapabileceğiniz uygulamaların başında gelmektedir.

Formüller ve aynı zamanda koşullu biçimlendirme gibi konularda da gene işlerinizi Excel üzerinden hızlıca yapabilirsiniz. Hesaplama işlemlerinizi de gene excel sayesinde hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.

Excel günümüzde en fazla kullanılan Microsoft uygulamalarının başında geliyor. Elektronik tablolar oluşturma konusunda özellikle en fazla tercih edilen uygulama olması sebebiyle avantajlar sunmayı sağlıyor.

Microsoft 365 Temel Aboneliği PowerPoint

Sunum yapma ve slaytlar oluşturma konusunda PowerPoint pek çok avantajı bünyesinde barındırıyor. Gelişmiş standartlarda sunumlar ve slaytlar hazırlama konusunda temel abonelik paketi birçok avantajı sizlere sunacaktır. Sunum tasarımı, grafikler ve medya dosyaları gibi konularda da kullanıcılarına avantajlar sağlıyor.

Hazır şablonlar ve temalar oluşturma konusunda da gene 365 Temel abonelik paketi birçok avantajı bünyesinde barındırıyor. Animasyonlar oluşturma, geçişler yapma gibi avantajları da bünyesinde barındıran PowerPoint sık kullanılan araçların başında geliyor.

Microsoft uygulamaları arasında PowerPoint özellikle işletme sahipleri açısından çok önemli bir yere sahiptir. Not ve görüntüleme modu, sunum paylaşımı, yazdırma seçenekleri gibi işlemleri de gene kullanıcılar PowerPoint uygulaması üzerinden hızlıca yapabiliyorlar.

Microsoft 365 Temel Aboneliği Access

Veri tabanı oluşturma, yönetme gibi alanlarda kullanılabilir olması sebebiyle Access birçok işlemi yapabilme olanağını kullanıcılara sunuyor. Tablolarla ilişkiler oluşturma, formalar geliştirme, veri girişi araçları gibi alanlarda kullanılır olması Access uygulamasının önemi büyüktür.

Raporlar, analiz araçları vb. alanlarda da günümüzde Access uygulamasından kullanıcılar yararlanıyor. Access birçok alanda kullanılır olması ve gelişmiş seçeneklere sahip olması günümüzün sık kullanılan temel abonelik paketleri arasında yer alıyor.

Birçok alanda kullanılır olması Access uygulamasının işlevsellik açısından gelişmiş olduğunu gösteren faktörlerden biridir. İşlevsel ve fonksiyonel bir Microsoft uygulaması olması Access uygulamasına olan talebi artırıyor. Microsoft 365 aboneliği alarak siz de Access uygulamasını kullanabilirsiniz.